3 امتیاز
2 نفر

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

رویکردها، فرایندها و کارکردها

نوع اثر : کتاب

ناشر : سازمان سمت

نویسنده :

قیمت نسخه چاپی : 14,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 310

رده بندی کنگره : ‏‫‭‭‭‭‭HF۵۵۴۹/۵‬‏‫‭‭/ن‌۹ع‌۱۳ ۱۳۸۸

رده بندی دیویی : ‏‫‭۶۵۸/۳۰۱‬

شماره کتابشناسی ملی : ‎۱‎۷‎۹‎۹‎۰‎۵‎۴

شابک : 9789644597985

سال نشر : 1388

کد گروه پژوهشی : 36

کد کتاب : 760

خلاصه اثر

سازمان ها به وضوح متشکل از چیزی بیش از نمودارهای سازمانی هستند. موجودیت آن ها بر اساس منابع متعددی همچون منابع انسانی، مالی، مادی و اطلاعاتی و دانش شکل می‏ گیرد.

آن گونه که گریفین (1996، ص 5) می ‏گوید، «مدیران در قبال ترکیب و هماهنگی این منابع متنوع و در نیل به اهداف سازمانی پاسخگو هستند». با وجود این، «مدیریت منابع انسانی برای سازمان ها به مثابه کارکردی حیاتی تلقی می ‏شود» (شولر، 2000، ص 240). زیرا، مؤلفه اصلی تشکیل ‏دهنده سازمان ها مردم اند و مدیریت اثربخش آنان وظیفه اصلی مدیریت منابع انسانی است.

فعالیت مدیریت منابع انسانی به بهترین استفاده از منابع انسانی برای نیل به اهداف سازمان توجه بیشتری می‏ کند. هر سازمان اثربخشی می ‏کوشد کارکردهای سنتی مدیریت کارکنان را در چهارچوب نظام‏ مند و جامعی باز آفرینی کند و به وظایف اساسی که باید در حوزه مدیریت منابع انسانی انجام شود به گونه منسجم و استراتژیک توجه کند.

از این رو، مدیریت منابع انسانی غالباً به منزله رویکردی فوق فعال و اثرگذار در امر مدیریت مردم در نظر گرفته می‏ شود و کارکرد آن از اینکه فقط در قبال نگهداری سوابق پاسخگو باشد به سمت شریک استراتژیک تحول یافته است.

این کتاب فقط از طریق گوشی های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید و در نرم افزار کتابخوان سمت قابل مطالعه است.

پی دی اف

7,000 تومان

حجم : 3.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 318

موضوعات

فهرست

.

محصولات مشابه