× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
14 / 4.1

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

رویکردها، فرایندها و کارکردها

ناشر: سازمان سمت

نویسنده:

صفحات کتاب : 310

کنگره : ‏‫‭‭‭‭‭HF۵۵۴۹/۵‬‏‫‭‭/ن‌۹ع‌۱۳ ۱۳۸۸

دیویی : ‏‫‭۶۵۸/۳۰۱‬

کتابشناسی ملی : ‎۱‎۷‎۹‎۹‎۰‎۵‎۴

شابک : 9789644597985

سال نشر : 1388

کد گروه پژوهشی : 36

شابک دیجیتال : 978-600-02-1588-0

کد کتاب : 0760

برچسب ها:

خلاصه اثر

سازمان ها به وضوح متشکل از چیزی بیش از نمودارهای سازمانی هستند. موجودیت آن ها بر اساس منابع متعددی همچون منابع انسانی، مالی، مادی و اطلاعاتی و دانش شکل می‏ گیرد.

آن گونه که گریفین (1996، ص 5) می ‏گوید، «مدیران در قبال ترکیب و هماهنگی این منابع متنوع و در نیل به اهداف سازمانی پاسخگو هستند». با وجود این، «مدیریت منابع انسانی برای سازمان ها به مثابه کارکردی حیاتی تلقی می ‏شود» (شولر، 2000، ص 240). زیرا، مؤلفه اصلی تشکیل ‏دهنده سازمان ها مردم اند و مدیریت اثربخش آنان وظیفه اصلی مدیریت منابع انسانی است.

فعالیت مدیریت منابع انسانی به بهترین استفاده از منابع انسانی برای نیل به اهداف سازمان توجه بیشتری می‏ کند. هر سازمان اثربخشی می ‏کوشد کارکردهای سنتی مدیریت کارکنان را در چهارچوب نظام‏ مند و جامعی باز آفرینی کند و به وظایف اساسی که باید در حوزه مدیریت منابع انسانی انجام شود به گونه منسجم و استراتژیک توجه کند.

از این رو، مدیریت منابع انسانی غالباً به منزله رویکردی فوق فعال و اثرگذار در امر مدیریت مردم در نظر گرفته می‏ شود و کارکرد آن از اینکه فقط در قبال نگهداری سوابق پاسخگو باشد به سمت شریک استراتژیک تحول یافته است.

کتاب دیجیتال

88,000 تومان

حجم : 3.9 مگا بایت

توجه: این کتاب فقط از طریق گوشی های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید و در نرم افزار کتابخوان سمت قابل مطالعه است.

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 318