× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

مرکز نشر الکترونیک سازمان «سمت» با نام «سمتا» (سمت الکترونيک) در اواخر سال 1392 با هدف مطالعه و بهره‌مندی از آخرين دستاوردهای فناوری در حوزه نشر الکترونيک و توليد نسخه ديجيتال آثار سازمان، تشکيل شد. ارزيابي و پايش مستمر فعاليت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود در حوزه نشر ‌الکترونيک و ترسيم نقشه راه و ساماندهی اقدامات عملی برای تولید و عرضه و پشتیبانی نسخه‌های الکترونیک کتاب‌ها و برقراری ارتباط تعاملی با مخاطبان، از جمله وظایف این مرکز به شمار می‌رود.

وبسایت حاضر، یک فروشگاه عرضه محتوای دیجیتال (اعم از کتاب، کتاب صوتی، آثارچند رسانه‌ای و ...) و هم‌چنین فروش نسخه‌های کاغذی کتاب‌های «سمت» است که در بستر «وب» در دسترس بوده و آخرین نسخه‌های آثار سازمان «سمت» را عرضه می‌نماید.

نرم‌افزار کتابخوان اختصاصی سازمان «سمت» در واقع یک کتابخوان (BookReader) مبتنی بر «اندروید» و «آی او اس» (به زودی) با قابلیت عرضه و فروش (marketing) آثار الکترونیک و فیزیکی است.

کتابخوان «سمت» دارای قابلیت‌های گوناگونی چون جستجوی پژوهشی، نشانه‌گذاری، یادداشت‌گذاری، تغییر قلم، نور صفحه و ... در محتوای دیجیتال را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

فروشگاه الکترونیکی کتاب‌های «سمت» با اتصال به سرور، تمامی آثار عرضه شده را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد و به دو روش قابل دسترسی است:

فروشگاه تحت وب: فروشگاه «سمتا» به آدرسwww.samta.samt.ac.ir محل عرضه تمامی آثار ارائه شده سازمان «سمت» است. با توجه به اینکه عمده خریدها از طریق نرم‌افزار کتابخوان رخ می‌دهد، این فروشگاه تحت وب، بیشتر برای جذب مشترکان جدید و به عنوان یک ویترین برای معرفی آثار استفاده می‌شود.
فروشگاه داخل کتابخوان (market): بخشی از نرم‌افزار که پیش از این توضیح داده شد، فروشگاه کتابخوان «سمت» نام دارد. این بخش با اتصال به نسخه وب، فهرست آثار را گرفته و به‌روز‌رسانی می‌شود و مخاطبان می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را به راحتی در این قسمت نرم‌افزار خریداری و دریافت کنند و در قفسه کتابخانه مجازی خود جای دهند.